Kaše pro děti

29.08.2022

PROČ: Snad netřeba vysvětlení...

CO: kaše pro hladovějící děti v Malawi a podpora místního hospodářství

JAK: Zaplatíš kaši a ta poputuje potřebným

PROČ?

  • Proč zrovna děti v Malawi?
  • Jedná se o hladovějící děti, kterým se nedostává ani základní životní potřeby k přežití-jídlo.
  • Míříme do oblastí světa postižených neuvěřitelnou chudobou a důsledky globálního oteplování.
  • Projekt podporuje místní hospodářství, vzdělává místní lidi tak, aby byli samostatnější v oblasti zemědělství , následné výroby a produkce.
  • Iniciativa tedy podporuje vzdělávání dospělých i dětí.
  • Z toho všeho vyplývá, že by se i tato oblast mohla jednoho dne stát soběstačnější a mohla by se tak zmírnit potřeba potravinové a jiné pomoci.
  • ročně umírají více než 3 miliony dětí pod 5 let na špatnou výživu
  • 66 milionů dětí chodí do školy hladových
  • připojuji se k názoru, že lidé, kteří se narodili na takovém místě naší planety, která má všeho dostatek, mají se chopit příležitosti a podpořit stávající humanitární snahy řešit tuto krizi
  • jsem vděčná, že jsem tuto možnost našla a mohu Vám ji představit

Spravedlnost byla pro mě odjakživa důležitá. Těžko se smiřuji se skutečností, že žiji na planetě, kde na jedné straně děti řeší obezitu a civilizační choroby způsobené stylem života, který jim servírují většinou milující rodiče a na straně druhé se rodí děti do poměrů, které si nedovedu představit. Jak k tomu ty děti přijdou?

Stejná planeta, tak jiný svět.

Neodsuzuji náš život. Jsem za něj velice vděčná. Většina z nás se má báječně. Máme kde bydlet, naše děti můžou chodit do školy a máme co jíst. Svůj volný čas trávíme tak, jak chceme. Pokud si někdo z nás stěžuje, potom možná na to, že nemá tolik majetku jako soused, že nemůže trávit dovolenou na vytouženém ostrově v Karibiku, nebo že si nemůže koupit značkové oblečení jako kamarádka. Naštěstí ale neřešíme, že nemáme jídlo pro naše děti. A když se už do svízelné situace dostaneme, stále máme kde žádat o pomoc a pomoci se nám dostane. Narodili jsme se na skvělém místě, ale pořád nám to nestačí. Stále jsme nespokojeni. Možná až ve chvíli, kdy někoho ztratíme, onemocníme, nebo se nám stane opravdu něco zlého, procitneme. Žebříček hodnot se nám mění před očima a kde můžeme, pomáháme. Protože už víme, že jednou pomoc můžeme potřebovat také. A také proto, že když někomu pomůžeme, je nám lépe.

Letos mi můj starší syn odpověděl na otázku, co by chtěl od Ježíška, že by si přál poukázky na knihy a peníze na charitu. To bylo pro mě odzbrojující.

Je skvělé, že se pomoc, charita, podpora seniorů i dětí bez rodičů, dostala do škol, stala se součástí životů našich dětí. Berou to jako samozřejmost, že pomoci slabším, je prostě přirozené.

Kolikrát se za nás dospělé i stydím. Za to, co jsme schopni vyslovit o "nějakém bezďákovi", když absolutně neznáme jeho příběh. Za to, že o dětech, které se chovají trochu odlišně, mluvíme leckdy jako o parchantech nebo fraccích. Za to, jaký vzor dáváme našim dětem, na kterých závisí naše daleká budoucnost.

O to víc si vážím Vás dárců, kteří našli to své PROČ POMOCI a rozhodli se podpořit tento projekt.

 Jsem nesmírně vesmírně vděčná, že si mě našel projekt Nourish The Children. Jedná se o podporu dětí zejména v Malawi. A nejen jich. Projekt je zaměřen na podporu dospělých, které se učí pěstovat plodiny, zpracovávat je a děti je v podobě kaše dostanou ve škole. Podpora tedy míří i do oblasti vzdělávání. My všichni se můžeme do projektu zapojit velice snadno. Koupí 1 kaše lze zaopatřit zmíněné kolečko produkce a výživu dítěte na 30 dnů. Kaší můžeme koupit i více najednou, nebo děti podporovat pravidelně.

Rozhodla jsem se zprostředkovávat maminkám, potažmo dětem, které se narodily na jiném místě stejné planety a řeší naprosto jiné problémy než já, základní životní potřebu. JÍDLO.

Nesetkala jsem se totiž s větší chudobou a zároveň s větší radosti ze života, než právě v Africe. Když mi bylo 17, navštívila jsem Gambii. Teď je mi 42, takže jasně že mé vzpomínky jsou zkreslené. Nicméně některé věci si pamatuji naprosto přesně. To, že ženy praly prádlo v hnědé vodě tekoucí strouhou kolem jejich domů, ve které plulo dalších x podivných věcí. To, že domy ve vesnici měly improvizované střechy z vlněných plechů a na návštěvě v jednom z nich jsme chodili po hliněné podlaze a veškeré vybavení příbytku byla jakási postel a rádio. A spousta dalších věcí, o kterých se dočteš v blogu. Nicméně také si pamatuji další věc. Energii, která prýštila z očí bubeníků a tanečnic. Oslava života, který by v našich očích stál za houby.

Tohle všechno mě jako mladu holku hodně ovlivnilo. Říkala jsem si, tak TOHLE jim opravdu závidím!

A jako mámu? Ne, opravdu si neumím představit, že by se mé děti narodily do barabizny a já bych je pak hnala žebrat, nebo v lepším případě na pole pracovat místo toho, aby se vzdělávalo a nedej Bože, neměla mu dát co k jídlu! To je chudoba. A TOHLE jim teda opravdu nezávidím.


Takhle vypadá 1 balení kaše, o které je řeč. Naše pomoc je naprosto konkrétní. Máme šanci zajistit dětem výživu, která jim zajistí přísun základních živin. A to ve speciálním nemléčném vegetariánském pokrmu, který je navržen pro výživu podvyživených dětí. Jeho přísady jsou vždy vybírány tak, aby odpovídaly základním potravinám v každém regionu. Každé balení obsahuje 30 dětských porcí. Zasytí tedy jedno dítě na celý měsíc.

Hlavní myšlenka iniciativy značky Nu Skin Nourish the Children je: Žádné dítě by nikdy nemělo být o hladu. Každé speciálně vyvinuté výživné jídlo, tedy VitaMeal externí neziskové organizace rozdělují dětem trpícím podvýživou a hladomorem. Projekt zajištuje více než 120 000 nakrmených dětí každý den, více než 750 milionů jídel darovaných celosvětově od uvedení na trh a to ve více 50 zemích.

Více než sympatické na tom je, že VitaMeal znamená víc než jen výživu pro tělo. Celý systém podporuje prostřednictvím školních programů vzdělávání a nabízí také pracovní příležitosti.

Část výnosů je také věnovaná nadaci Force for Good Foundation za účelem financování zemědělského vzdělávání v oblasti. 

553 Kč za 1 kaši

Budete přesměrováni na zprostředkující organizaci

Více informací o projektu najdete zde Mama For Mama

Tenhle hotel a jeho okolí mě učarovalo. Byla jsem tam několikrát a ještě tam několikrát pojedu. Tím jsem si jistá. Já osobně bych si moc přála, kdybych víkend sem dostala jako dárek.Vaše Banka Nápadů

PROČ: Šungit je jedinečný adsorbent, který je schopen vytvořit prostor příznivý pro člověka.

PROČ: Omlazení a oživení obličeje vám dodá větší sebevědomí a radost